نتایج جستجو برای عبارت :

سنگ قلوه و کاربردهای آن

درواقع سنگ قلوه همان سنگ رودخانه ای است.
سنگهای قلوه ای با طیف گسترده ای از رنگها، یکی از عناصر سنگی برای استفاده در فضاهای داخلی و خارجی می باشد.
مواراستفاده این نوع سنگها، در کنار مبلمان شهری
باغچه ها و گلدانها، باکس های گل، آکواریوم، فضای سبز و به خصوص در انجام کارهای هنری قابلیت کاربرد دارد.
علاوه بر موارد ذکرشده می توان آنها را به شکل تایل یا به شکل واش بتن در اطراف استخر وکف حمام مورد استفاده قرار داد.
این سنگها در انواع  و رنگهای مختلف
لبهای قلوه ای و پر رنگ از امتیاز هایی میباشد که قسمت هر کسی نشده میباشد.ولی می شود به راحتی لب ها را پررنگ و قشنگ نمود.ما درین نوشته‌ی علمی راه‌حل های پررنگ کردن لب را برای شما آورده ایم تا شما هم از داشتن لب هایی پررنگ و قلوه ای لذت ببرید.
بهترین مارک رژلبلب های قلوه ای فارغ از جراحی و با یکسری راه‌حل بی آلایشلبهای قلوه ای و پر رنگ از امتیاز هایی میباشد که قسمت هر کسی نشده میباشد.ولی می شود به راحتی لب ها را پررنگ  و قشنگ نمود.ما درین نوشته‌ی
طرز تهیه “خوراک جغور بغور”
جغور بغور یکی از غذاهای است که اصالت آن به روسیه بر می‌گردد که به خاطر استفاده از دل و جگر و قلوه خوک، غذایی بوده که قیمت نه چندان بالایی داشته و در فست فودی‌ها برای اقشار متوسط و ضعیف جامعه تهیه می‌شده است. در اسکاتلند غذایی مشابه جغور بغور وجود دارد که نام آن هگیس است که به عنوان غذای ملی اسکاتلند شناخته می‌شود. اما جغور بغور در ایران بسیار طرفدار دارد و اصالت آن به شهر زنجان بر می‌گردد که از دل، جگر، جگر سفید و
جغور بغور یکی از غذاهای است که اصالت آن به روسیه بر می‌گردد که به خاطر استفاده از دل و جگر و قلوه خوک، غذایی بوده که قیمت نه چندان بالایی داشته و در فست فودی‌ها برای اقشار متوسط و ضعیف جامعه تهیه می‌شده است. در اسکاتلند غذایی مشابه جغور بغور وجود دارد که نام آن هگیس است که به عنوان غذای ملی اسکاتلند شناخته می‌شود. اما جغور بغور در ایران بسیار طرفدار دارد و اصالت آن به شهر زنجان بر می‌گردد که از دل، جگر، جگر سفید و
جَغور بَغور که به نام های “جغول بغول” ، “واویشکا” ، “حمیسه” یا “هگیس” هم شناخته میشود، نام خوراکی است با مخلوط کردن دل ، جگر و قلوه گوسفند تهیه میشود. جغور بغور در بسیاری از شهرهای ایران مانند زنجان،رشت، ساری، اردبیل و کرمانشاه رایج بوده و شاید بتوان علت رواج یافتن آن در این مناطق را رونق داشتن دامداری دانسته و در نتیجه به دلیل فراوانی و قیمت نه چندان بالا، جغور بغور را خوراکی لذیذ و خوشمزه و البته فست فودی ب
این روزها که بیماری اپیدمی باعث شده همه توی خونه بمونند البته اگر لطف
کنند و بمونند ؛ آدم واقعا دلش می گیرد ، البته دقیق نمی دونم دل آدم می
گیرد یا قلوه اش یا ... به هر حال ، احوالات غریبی بهمون دست می دهد
گاهی چنان مضطرب می شویم که یقین می کنیم که اخلاقا ، عرفا ، علما
و هرچه عن یا ان داریم حق نداریم از خونه بیرون شویم.
ادامه مطلب
فواید جگر – خوراک دل و جگر و قلوه از آن دسته خوراکی های خوشمزه ایست که حاوی ویتامین ها . املاح معدنی فراوانی است و در تقویت بدن و رفع کم خونی موثر است اگر می خواهید از خواص این مواد غذایی اطلاعات بیشتری به دست آورید ما خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم.
دل و قلوه یکی دیگر از اعضای گوسفند است که منبع خوبی از ویتامین B12، آهن و پتاسیم ، پروتئین ،ریبوفلاوین، ویتامین B6، اسیدفولیک و نیاسین بوده و چربی و کلسترول کمتری نسبت به دیگر امعا و احش
در دنیای امروزی که مشغله زیاد می باشد، همه و همه دست به دست هم داده اند تا ناراحتی اعصاب را به معمول ترین مشکل جسمی و روحی انسان ها تبدیل کنند.
بدن ما برای داشتن اعصابی آرام به چهار ماده ی غذایی احتیاج دارد: آدنین،  تیامین،  سیتوزین،  گوآمین
همانطور که حتما اکثر شما میدانید این چهار ماده در گوشت ها مانند گوشت گوساله یا گوسفند ،جگر، مغز و قلوه وجود دارد. ویتامین B فاکتور دیگری است که کمبودش باعث به هم ریختن اعصاب و به اصطلاح از کوره در رفتن  می
بیا پس این سردرد 14 ساله چیه؟ از این رفیق بامرام تر با معرفت ترم هست؟ تو خنده تو غم تو بدبختی تو خوشبختی همیشه باهامه باهاش میخندم گریه میکنم تفریح میکنم کار میکنم زندگی میکنم درس میخونم! مدیونید فکر کنید الآن 3 روزه عینهو سیریش چسبیده بهما، نه، دلش برام تنگ شده بوده یادی ازم کرده منتها چتر شده و نمیخواد پاشه بره! 
فقطم خودش نیومده ها دوست پسرش گردن درد رو هم با خودش آورده و 3 روزه جفتشون باهم دارن دل میدن قلوه میگیرن اصلا هم دلشون به حال من که ص

روباهِ خسته کنار دریا ایستاد.و به ماهی کوچکی زل زد که می خواست ببلعدش...ماهی کوچک متولد ماهِ دلتنگی بود. سیصد و شصت و پنج بغض در سینه داشت.می خواست از دریا بپرد بیرون...می خواست برود توی چنگال روباهِ خسته اش!باله هایش زخمی بود،چشم هایش کم سو بود،زورش به امواج دریا نمی رسید.روباهِ خسته زل زد به ماهی کوچک تا شاید برگردد...ماهی توی عمق دریا بلعیده شد...روباه، ماهی را نه بخشید.نه توانست فراموشش کند.روباهِ خسته آب دهانش را قورت داد. مثل قلوه سنگی گل
گاهی فکر می کنم انیجا دنبال چیزی می گردم که اینجا نیست ، اما هنوزم منتظرم . یک ، دو ، سه ، چهار نفر تا حالا شمردم ... نمی دونم چرا هرکی میاد طرف ما زود سیر میشه ! دوستان حقیقی که کمن ، این رفیق ما هم یه چند روزیه کم پیداست . گفتم شاید بتونم اینجا دوستان خوبی پیدا کنم ...
بعضی از مجازی ها هستن که خیلی دوست دارم باهشون دوست بشم . بعضیاشون کلا سالی یه بار سر میزنن به وبلاگشون . چند تاشونم که نمی دونم چرا تا رفتم تو وبلاگشون و یه کامنت گذاشتم و سلام و احوال
طرز تهیه “کباب بناب” خوشمزه و اصیل ایرانی+ عکس
چهارشنبه یازدهم 10 1398

طرز تهیه ی کباب خوشمزه بناب
کباب بناب نوعی از کباب کوبیده منسوب به شهر بناب در استان آذربایجان شرقی می باشد. این کباب از گوشت تازه و چربیدار گوسفند ، در اندازه ای بسیار بزرگ تر از کباب کوبیده معمولی تهیه می شود. هر پرس این نوع کباب بر خلاف کباب کوبیده معمولاً یک سیخ است.
مواد اولیه کباب بناب
گوشت گوسفند پر چرب چرخ کرده-ترجیحاٌ قلوه گاه:1 کیلو گرم 
 پیاز متوسط:2 عدد
نمک :ب

جَغور بَغور که به نام های “جغول بغول” ، “واویشکا” ، “حمیسه” یا “هگیس” هم شناخته میشود، نام خوراکی است با مخلوط کردن دل ، جگر و قلوه گوسفند تهیه میشود. جغور بغور در بسیاری از شهرهای ایران مانند زنجان،رشت، ساری، اردبیل و کرمانشاه رایج بوده و شاید بتوان علت رواج یافتن آن در این مناطق را رونق داشتن دامداری دانسته و در نتیجه به دلیل فراوانی و قیمت نه چندان بالا، جغور بغور را خوراکی لذیذ و خوشمزه و البته فست فودی

ویتامین‌ها مواد عالی هستند که در بیشتر مواد غذایی به مقدار جزئی وجود دارند.
گرچه نیاز روزانه بدن به هر یک از ویتامین‌ها کم است، ولی برای ادامه حیات، رشد و تولید مثل، وجود این مقدار کم ضروری و اساسی است. ویتامین‌ها در منابع غذایی حیوانی و گیاهی وجود دارند.نقش و تاثیرات ویتامین‌ها در بدن:هریک از ویتامین‌ها در بدن ما نقش جداگانه‌ای به‌عهده دارند. ولی به‌طور کلی نقش ویتامین‌ها در بدن را به‌صورت خلاصه می‌توان چنین بیان کرد:کمک به رشدحفظ
حاجی سیدتو کشتن :
گاهی اوقات به دلیل مشکلات نگران کننده از قبیل تصادف، مرگ عزیزان و .. که پیش می آید دچار استرس می شوید و ممکن است مقدار غذایتان تغییر کند. بعضی افراد میل کمتری به خوردن دارند و دچار کاهش وزن می شوند اما بعد از مدتی که به این اتفاقات عادت کردید باید همه چیز به عادت قبل باز گردد. اگر این روند کاهش وزن ادامه دار بود حتما باید با پزشک مشورت کنید.

درمان : انواع بستنی رعفرانی میوه ای و موز و یخ در بهشت و سان شاین و ...
تب بدن داغی گرمازدگ
حلقه تو دستت گیر کرده... میخوای درش بیاری چه جوری درش میاری؟!
با زور و فشار یا با ملاطفت و نرمی؟!
با سنگ و چوب یا با کف صابون؟!
زور و فشار که وسط بیاد، اونی که پیش و بیش از همه آسیب میبینه انگشتته و بعد انگشترت.
خدا نکنه ولی به بن بستم رسیدین تو زندگی و خواستین حلقه ازدواجتونو از دستتون در بیارین،
چرا با بداخلاقی و ناسزا و جنگ و دعوا؟!
کاش درش نیارین، اما مگه نمیشه همین امر نازیبا رو زیبا انجام داد؟!
قرآن که میگه چرا :
(فَأَمْسِکُوهُنَّ بِمَعْرُوف
خواص گوشت شتر

امروزه بسیاری از شهرنشینان به علت عادت نداشتن به مصرف گوشت شتر از خوردن آن اجتناب می‌کنند. برخی نیز بر این باورند که این گوشت سفت و دیرپز بوده و ارزش غذایی ندارد. حال پرسش اینجاست، ارزش غذایی گوشت شتر چه میزان است؟
دکتر متخصص تغذیه گفت: گوشت شتر منبع بسیار خوبی از مواد مغذی است و از جهت ترکیبات شیمیایی با گوشت سایر دام‌های اهلی مقداری تفاوت دارد. این گوشت در مقایسه با گوشت گاو از میزان پروتئین و چربی کمتری برخوردار است و در مقا
امروز قصد داریم دو غذای محبوب و پر طرفدار ایرانی(کباب بناب ، املت) را به شما همراهان گرامی آموزش دهیم.

1- کباب بناب:
کباب بُناب نوعی از کباب کوبیده منسوب به شهرستان بناب در استان آذربایجان‌شرقی می‌باشد. این کباب از گوشت تازه و چربی‌دار گوسفند، در اندازه‌ای بسیار بزرگ‌تر از کباب کوبیده معمولی تهیه می‌شود. هر پرس این نوع کباب بر خلاف کباب کوبیده معمولاً یک سیخ است.
طرز تهیه کباب بناب
کباب بناب نوعی از کباب کوبیده منسوب به شهر بناب در استا
کلیپ «قلب من» از داوود خانی‌خلیفه‌محله در وبگاه آپارات
سرکشیدم آخرین قلپّ از بهارچایِ کوهپایه را درحیاطِ جای‌دارِ چای‌خانه‌ زیر بید و استکانِ چای را روی میز می‌‌گذاشتم تاکه پا شوم؛ دیدم آه! دختری تی‌تیش و خوش‌تراش، چندمتر دورتر، نرم رویِ صندلیِ صورتیِ روبه‌روی من خزیده، خنده‌ می‌مکد.
دخترک که دید سخت خیره‌ام به‌او، خدابداشت با دو دست خود برای من قلبی در هوایِ زیر بید کاشت. بعد کفّ دست راست را برد سمت غنچه‌ی لبش. بوسه‌ای گرفت. بوس
قلعه هزار درب که از بناهای تاریخی دوره‌ی ساسانیان می‌باشد در شهرستان آبدانان در استان ایلام قرار دارد. قلعه «هزاردرب» که در داخل شهر آبدانان و در انتهای خیابان هزاردرب واقع شده جایی بسیار دیدنی است. این قلعه تنها اثر باستانی داخل شهر است که به ثبت ملی رسیده، البته کارشناس میراث فرهنگی آبدانان معتقد است که اسارت این اثر تاریخی نوعی حفاظت از آن است. این اثر در تاریخ ۲۲ تیر ۱۳۷۹ با شماره ثبت ۲۷۴۴ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده اس
عطر یاس:# کمی_تفکر
بهش گفتم امام زمان (عج) رو دوست داری؟
گفت: آره ! خیلی دوسش دارمگفتم: امام زمان حجاب رو دوست داره یا نه؟گفت: آره!گفتم : پس چرا کاری که آقا دوست داره انجام نمیدی؟گفت: خب چیزه!…. ولی دوست داشتن امام زمان عج به ظاهر نیست ، به دلهگفتم: از این حرف که میگن به ظاهر نیست ، به دله بدم میادگفت: چرا؟براش یه مثال زدم:گفتم: فرض کن یه نفر بهت خبر بده که شوهرت با یه دختر خانوم دوست شدهو الان توی یه رستوران داره باهاش شام می خوره. تو هم سراسیمه میری
موضوع: قطار
سکوت شدیدی تا دوردست‌های دور، همه جا گسترده شده بود، به طوری که گاهی صدایی می‌شنیدی و هیچ چیزی در سرتاسر افق مشاهده نمی‌کردی، و نمی‌دانستی که صدایی موهوم است یا پیام‌رسان ظاهر شدن چیزی از هر سوی ممکن. آفتاب نیز، سخت و تند و تیز، بر همه جا می‌تابید و تمام سطح پشت و موهای سر او را که سرپا نشسته بود، زیر اشعه‌های پرحرارت خود، می‌سوزاند.
او اما، بی تفاوت به همه‌ی این‌ها، خاموش و سر به زیر انداخته، تنها آه‌های گاه و بی‌گاهی می‌ک
روغن (عصاره‌ی) فلفل دلمه‌ایفلفل دلمه‌ای به عبارتی چیزی میباشد که تندی لازم را به فلفل قرمز رنگ می دهد. به صورت روغن نیز موجود هست، که‌این روغن قادر است جریان خون را در لب‌ها ارتقاء دهد و یک قرمز‌رنگ طبیعی کمرنگی را در لب ها تقویت مینماید. روغن فلفل دلمه‌ای میتواند تحت عنوان یک سرم طبیعی برای خوش فرم کردن لب‌‎ها گزینه به کار گیری قرار بگیرد. یه خرده روغن روی لب‌هایتان بمالید و جذابیت بیشتر را به آن‌ها بدهید.
بهترین مارک رژلب
شکر قهوه‌ای
اصطلاح سازندگان ساختمان  یک اصطلاح گسترده و عمومی است و بیشتر کارگران ساختمانی در درجه اول با سطح و نوع کاری که انجام می دهند توصیف می شوند. کارگران طیف گسترده ای از کارهای عملی را برای کمک به مشاغل شخصی در اماکن ساختمانی انجام می دهند. کارگران محل ساخت و ساز را بطور منظم تمیز می کنند. آنها برای از بین بردن قلوه سنگ ، ضایعات فلز و چوب از ابزارهایی مانند شن و ماسه ، بیل ، و ویلچر استفاده می کنند و یا احتیاج دارند که مناطق خاصی را جابجا کنند و وس
بسم رب الرفیقاز هیاهوی شهر دور شدیم و خبری از نورهای زرد و سفید نیست و غیر از صدای خروش رودی که به فاصله پنج متری ما در جریانه چیزی به گوش نمیرسه. دور آتیشی که با هیزم روشن کردیم روی قلوه سنگ های بزرگ دومتری نشستیم. علی طبق معمول داره پر حرفی میکنه و با هیجان خاصی جمع رو گرم میکنه. دست هام رو دور زانوهام گره کرده ام و به این فکر میکنم چه خوب که علی رو با خودمون آوردیم سفر! چند سال جوون تر، خوش سفر و پر انرژیه. ما در برابرش مثل چنتا پیرمرد پیزوری از
بسم رب الرفیقاز هیاهوی شهر دور شدیم و خبری از نورهای زرد و سفید نیست و غیر از صدای خروش رودی که به فاصله پنج متری ما در جریانه چیزی به گوش نمیرسه. دور آتیشی که با هیزم روشن کردیم روی قلوه سنگ های بزرگ دومتری نشستیم. علی طبق معمول داره پر حرفی میکنه و با شر و شوری خاصی جمع رو بیش از پیش گرم میکنه. دست هام رو دور زانوهام گره کردم و به این فکر میکنم چه خوب که علی رو با خودمون آوردیم سفر! چند سال جوون تر، خوش سفر و پر انرژیه. ما در برابرش مثل چنتا پیرمر
نشانه های گنج ساخت تومولوس در ابتدا باید با انتخاب محل ساخت می باشد .در نظریه دوم با توجه به نیاز به آب برای ساخت باید به منبع آب نزدیک شود .برای ساخت تومولوس 2 الی 3 برابر مصالح ساخت تومولوس آب نیاز است ،در قدیم سخت بوده جابه جایی آب در نتیجه برای ساخت تومولوس ها در نزدیکی منبع های آب می ساختند .اولویت سوم این بود که آن مکان مقاومت خوبی داشته در برابر زمین لرزه ، رانش زمین و فرسایش .اولویت چهارم این بود که در دید و ارتفاع باشد که شخصی به تومولوس
محیط کاری جدید:
من هم یک بنده خدا هستم که ممکنه اخلاق و روحیات بد هم درونم باشه پس هیچگاه یک طرفه به همه نگاه نمیکنم

تو یک چند ماهه خیلی تحقیق و البته زیرابی رفتم که ببینم اطرافم چی میگذره. گاهی انقدر پیش رفتم که با عرض پوزش تا خصوصی ترین چیزهای همکارام مطلعم( میدونم کارم اصلا درست نبوده) اما بگذارید که بگم چرا تا این حد پیش رفتم.
من از لحاظ سن از همه کارمند های شرکت کوچکتر و قطعا کم تجربه تر و به همین خاطر همیشه یک سری میان و منو نصیحت میکنم و خ
نشانه های گنجتومولوس  اتاقی است که بر روی زمین بنا میشود مخصوص مزار پادشاه یا خانواده سلطنتی  ،و بعد از آن به وسیله خاک و یا تپه ای که از سنگ تشکیل شده ، پوشیده می شود .این ها به وسیله معماران قدیمی بنا میشد . از ظاهر اولیه آنها قابل تشخیص نیست ولی معماری بسیار عظیمی درونش است .زمانیکه پادشاه یا خانواده سلطنتی میمردند ،هدایا و وسایل شخصی و مال منالشان به همراه مرده در اتاقک چوبی یا سنگی دفن میکردند .بلندی تومولوس، و زیبایی معماری آن، با توجه
سیم ترمز موتور سیکلت چیست؟
سیم ترمز موتور سیکلت یک سیم بلند میباشد که درون روکش مخصوص جاسازی شده و از قلوگی ترمز تا سیستم ترمز جلو موتور سیکلت کشیده شده است.
سیم ترمز موتور سیکلت به دو دلیل از رشته سیم ها بافته شده است.
ایجاد انعطاف در برابر خم شدن و عدم شستگی
مقاومت در برابر بریده شدن
در یک سر سیم ترمز که به قلوه وصل میشود یک زائده چکش مانند به صورت پرس شده متصل شده است که باعث میشود سیم ترمز به قلوگی گیر کند و در سر دیگر یک زائده کوچک دیگر وج
میشا-بابا ایول داری تو دختر شقایق-دمت جیز بابا یه تعظیم کردم جلوشون و گفتم - چاکر شما که همونموقع تلف اتاق زنگ خورد شقایق رفت برداشت -بله -..... -لطفا بهشون بگید الان میاییم بعد گوشی رو قطع کردو روبه ماگفت -سامیارینان پایین منتظرن یه بار دیگه شالمو روی سرم مرتب کردمو با بچه ها رفتیم پایین     شقایق     با نفس و میشا رفتیم پایین و شوورای صوری آیندمون رو دیدیم که پایین وایسادن منتظر سه تا دختر مامان!!!! ماشالا هرسه دختر کش به تمام معنا! اتردینو که دیگ
به طور کلی اگر فشار اعمال گردیده بر سنگ عمود بر بستر رسوب باشد، دارای مقاومت بیشتری خواهد بود.
سنگ‌ها از نظر تاب فشاری در ۴ دسته طبقه‌بندی می‌شوند:
سنگ‌هایی که تاب فشاریشان بیش از ۲۵۰۰ کیلوگرم بر سانتی‌مترمربع است.
سنگ‌هایی که تاب فشاری آن‌ها بین ۱۲۵۰ تا ۲۵۰۰ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع است.
سنگ‌هایی که تاب فشاریشان بین ۸۰۰ تا ۱۲۵۰ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع است.
سنگ‌هایی که تاب فشاری آن‌ها بین ۴۰۰ تا ۸۰۰ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع است.
گوسفند زنده
این روزها گوسفند زنده یکی از دام هایی به شمار می رود که خرید و فروش آن از دیگر انواع دام ها سبقت گرفته است. گوسفند را اگر بخواهیم با دیگر دام ها مقایسه کنیم به این نتیجه خواهیم رسید که دلایل زیادی باعث شده اند که این نوع دام بیش ترین تعداد معامله را به خود اختصاص داده باشد. اولین دلیل این امر آن است که گوسفند زنده جثه متوسطی دارد به عنوان مثال، عده ای هستند که به جای خریدن گوشت، می خواهند خودشان یک دام زنده بخرند و ذبح کنند. این ک

استپ ترمز چیست؟
استپ ترمز یک قزعه از موتور سیکلت میباشد که به منظور روشن کردن چراغ خطر موتور سیکلت در حین ترمز گرفتن بکار میرود.
استپ ترمز موتور سیکلت در دو نوع استپ ترمز جلو و استپ ترمز عقب بر روی موتور سیکلت نصب میشود.
طریق کار کرد استپ ترمز جلو بدین صورت میباشد که یک دکمه معکوس (دکمه معکوس دکمه ایست که با رها کردن در وضعیت وصل و با فشردن وضعیت قطع میباشد) روی آن وجود دارد که درون کتی ترمز موجود در روی قلوه ترمز موتور سیکلت روی فرمان قرا
لیست غذاهای مفیدی که باید در زمستان بخورید
مصرف برخی از غذاها به دلیل وجود ترکیبات و ارزش غذایی بالا در فصل سرد سال مناسب است زیرا افراد را در برابر بیماری‌ها مقاوم می‌کند.
محمدباقر مینایی متخصص طب سنتی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره غذاهای مناسب فصل پاییز و زمستان اظهار کرد: بسیاری از ترکیبات غذایی کیفیت خوبی ندارند به همین دلیل مردم باید بر سفره از غذاهای با کیفیت استفاده کنند
 تجهیزات پزشکی
وسایل معاینه یک دسته از تجهیزات پزشکی هستند که معمولاً در هر مطب
پزشکی عمومی و بیمارستان و اورژانس استفاده می شوند. این وسایل، تجهیزات
پزشکی اولیه ای هستند که وجود آن ها برای تشخیص هر بیماری الزامی است. مهم
ترین وسایل معاینه به شرح زیر هستند:
دستگاه فشارسنج جیوه‌ای، دستگاه فشارسنج عقربه‌ای، دستگاه فشارسنج
دیجیتال، دماسنج طبی، گوشی پزشکی، چراغ قوه، آبسلانگ، افتالموسکوپ،
اتوسکوپ، رینوسکوپ، ترازو.
وسایل عمومی
یک دسته دی
سر تا پای هریک از ما را که خلاصه کنند،می شویم یک مشت خاک که ممکن بود یک تکه آجر باشد توی دیوار یک خانه، یا قلوه سنگ روی شانه یک کوه یا مشتی سنگ ریزه که ته اقیانوس؛ 
یا حتی خاک یک گلدان، خاک همین گلدان پشت پنجره!
یک کف دست خاک ممکن است هیچ وقت، هیچ اسمی نداشته باشدوتا همیشه خاک باقی بماند؛ فقط خاک ...
اما حالا یک کف دست خاک وجود دارد که خدا به اواجازه داده نفس بکشد، ببیند، بشنود، بفهمد، جان داشته باشد، انتخاب کند، تغییر کند، تکامل یابد و ... و خداون
سر تا پای هریک از ما را که خلاصه کنند،می شویم یک مشت خاک که ممکن بود یک تکه آجر باشد توی دیوار یک خانه، یا قلوه سنگ روی شانه یک کوه یا مشتی سنگ ریزه که ته اقیانوس؛ 
یک کف دست خاک ممکن است هیچ وقت، هیچ اسمی نداشته باشدوتا همیشه خاک باقی بماند؛ فقط خاک ...
اما حالا یک کف دست خاک وجود دارد که خدا به اواجازه داده نفس بکشد، ببیند، بشنود، بفهمد، جان داشته باشد، انتخاب کند، تغییر کند، تکامل یابد و ... و خداون
کاشت آرماتور
آسیب دیدگی ستون ها در مراحل مختلفی به چشم می خورد 
- ترکهای ریز (افقی یا مورب) بدون خرد شدن بتن یا گسیختگی آرماتورها - قلوه کن شدم سطحی بتن بدون آسیب دیدگی آرماتوربندی
- خردشدگی بتن، شکستن تنگ ها و کمانش آرماتورها | بسته به درجه آسیب دیدگی، راهکارهای مختلفی را می توان اعمال کرد. تزریق رزین، برداشتن و جایگزین کردن قطعات و به کار بردن جاکت، از جمله این راهکارها هستند..
 مرمت موضعی
تزریق رزین و ملات های رزینی فقط برای مرمت ستون هایی ک
کـبد:بزرگترین غده بدن (غده یعنی عضوی که از آن هورمون ترشح شود) بیش از ۵۰۰ عمل شیمیایی بخصوص تصفیه مواد سمی از خون را به عهده دارد، اختلال آن در تمام غدد بدن موثر است و بسیار پر اهمیت است.وظایف و عملکرد های مهم کبد:تولید صفرا (روزی ۱۳۰۰گرم) تهیه و ذخیره پروتئین_ تولید قند و ذخیره آن به صورت گلیکوژن_ تهیه و ذخیره چربی‌ها و متابولیسم (سوخت و ساز) چربی‌ها_ تولید اوره آز مواد سمی و دفع از راه کلیه ها_ تهیه و ذخیره گلبولهای قرمز_ دفع سموم بدن_ ذخیره آهن
بسم الله الرحمن الرحیم
۱)مولا جانم جان جانانم زبانم برای بیان احساساتم الکن است
 هیچ چیز خوب نمیشود تا نیایی 
جای همگی خالی:)
عیدتون خیییییلی مبارک

۲)نزدیک بود حادثه منا رخ دهد و جان به جان آفرین تسلیم کنم عجب شلوغه جمکران
۳)نخود هر آش که میگن منم رفتم تو تیم سلامت موکب ها 
روپوشم بهم دادن ولی هم ماله یه آقا بود و فوق العاده کثیف هم با چادر نمیشد بپوشم

خدا وکیلی بی نظمی میباره 
دلم میخواد منو مدیر این جور موکبی کنند بعد معنی نظم و ترتیب رو درک
راهنمای کفپوش پلیمری ، کفپوش پلیمری چیست و برای خرید آن به چه نکاتی باید توجه کرد؟! کفپوش اپوکسی ، یکی از بهترین انواع روکش ها جهت پوشش برای سطح های داخلی و هم چنین سطوح خارجی به حساب می آید.
کفپوش پلیمری(سمنت پلاست)،سنگ مصنوعی:
کفپوش های پلیمری در بیش از ۱۴ طرح متنوع ،۶ سایز مختلف و بیش از ۱۰ رنگ خاص تولید میشوند که این تنوع امکان استفاده در تمامی فضاها را برای شما عزیزان فراهم می آورد
کفپوش پلیمری با توجه به نحوه تولید و مواد به کاررفته در تو
چگونگی ساخت ساختمان سردخانه
برای ساخت سردخانه باید آگاهی کاملی از بخش‌های مختلف یک سردخانه داشته باشید؛ که در ادامه برخی از قسمت‌های یک سردخانه مورد جهت آشنایی بیشتر شما بررسی قرار گرفته است.معرفی قسمتهای مختلف جهت ساخت سردخانهدر ابتدای ورودی سردخانه معمولاً اتاقک نگهبانی جهت تأمین امنیت محیطی سردخانه قرار گرفته است. سپس محل‌هایی نظیر محل بارگیری، تخلیۀ بار، پارکینگ خودروها و… را مشاهده خواهید کرد.در داخل ساختمان و در ابتدای محل ورو
رمان سنگ قلب مغروردانلود رمان سنگ قلب مغرور اثر asiyeh69 با فرمت های pdf ، اندروید، آیفون و جاوا با ویرایش جدید و لینک مستقیم
داستان خاص مهرا عظیمی با چشمان درشت قهوه ای و پوست سفید مایل به گندمی که خانواده خود را از دست داده و در شرکتی که رییسش به سنگ قلب مغرور معروف است شاغل است و دوستی صمیمی اش مادر بزرگش ناراحتی قلبی دارد و باید عمل شود و به پول نیاز دارد …

خلاصه رمان سنگ قلب مغرور
ابروهای تقریبا پهن و کوتاهی داشتم جالبه هر کسی که میدید فکر می
«خون به پا خواهد شد» را دیدم. فیلم تحسین شده‌ی پل توماس اندرسن. یک فیلم ۱۵۰ دقیقه‌ای که علی‌رغم طولانی بودن کشش خوبی داشت. فیلمی بر اساس رمان «نفت!» اثر آپتون سینکلر. داستان زندگی یک تاجر نفتی در اوایل قرن بیستم. آپتون سینکلر از آن نویسنده‌های آمریکایی سوسیالیست است که رمان‌هایش در اوایل قرن بیستم باعث تغییرات اجتماعی در جامعه‌ی آمریکا شده‌اند. مثلا رمانی که در مورد شرایط کاری کارگران و مهاجران کارگر در کشتارگاه‌های شیکاگو نوشت باعث ش
اگر به دنبال روش نصب تنور سفالی در زمین هستید لطفا با ما همراه باشید تا اطلاعات کامل تری از این مورد کسب کنید. همان طور که می دانید پس از تهیه و خرید تنور سفالی شما نیاز دارید تا نحوه استفاده از آن را نیز بدانید. در این صورت است که به خوبی می توانید عملا کیفیت مطلوب تری را از این محصول دریافت کنید. اما برای این کار باید روند خاصی را طی کنید که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

روش نصب تنور سفالی در زمین به چه صورت است؟
ابتدا یک تصویر کلی ای از کرو
کمبود آهن چه مشکلات پوستی را به وجود می آورد؟
در این مقاله طی بررسی های انجام شده به موضوع مشکلات کمبود آهن برروی پوست می پردازیم.
کمبود آهن در کنار عوارض بسیاری که دارد می تواند در زیبایی و جوانی پوست هم مشکلات و اختلالاتی را ایجاد کند که در ادامه توصیه هایی برای جلوگیری از مشکلات و از بین رفتن زیبایی پوست خواهید خواند.
مضرات کمبود آهن در بدن
کمبود آهن در کنار عوارض بسیاری که دارد می تواند در زیبایی و جوانی پوست هم مشکلات و اختلالاتی را ایجا
یه برنامه ایی تو کانال من و تو پخش میشه بنام رئیس نامحسوس (حالا دوستان  نیان ایراد بگیرن که چرا کانالهای ماهواره رو نگاه میکنی) توی این برنامه که شاید خیلیهاتون هم دیدین مدیر عامل شرکت با یه گریم متفاوت به شعبات شرکتش سر میزنه و تحت عنوان یه کارگر یا کارمند چند روزی کنارشون کار میکنه و از نزدیک در جریان مسائل شرکتش و مشکلات پرسنل و حتی میزان علاقه مندی و تعهدشون به سازمانشون قرار میگیره
حالا کاری ندارم این برنامه یا برنامه هایی شبیه این بیشت

چی میخوریم که سردیمون میشه ؟
 زمان مطالعه : 6 دقیقه
برخی از مواد غذایی دارای طبع سرد و برخی دیگر دارای طبع گرم هستند شناخت این طبع ها و همچنین طبع بدن خود می توانید تعادلی خوب را در بدن خود ایجاد کنید.اصطلاح سردی کردن در چه مواقعی به کار میرود
برخی از افراد با مصرف مواد غذایی دارای طبع سرد دچار دل درد ، دل پیچه و تهوع می شوند و اصطلاحا سردی می کنند . این علائم بیشتر در فصل بهار و تابستان با خوردن میوه هایی با طبع سرد برای افراد به وجود می آی
ده‌ها پله پائین‌تر از «هیچ»!(نکته)

«پیشرفت و آینده کشور در سایه تعامل با دنیاست یا تقابل»؟! این پرسشی بود که دیروز آقای روحانی در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در دانشگاه تهران مطرح کردند و در پاسخ به این پرسش، گفتند: «41 سال است ما هنوز به جواب روشن و قاطع در کشور نرسیدیم. یک عده می‌گویند تعامل سازنده باید داشت و عده‌ای دیگر عنوان می‌کنند که باید به سمت تقابل مستمر و دائم برویم»! جناب رئیس‌جمهور توضیح ندادند که چه کس
قسمت اول را بخوان قسمت 22
-به همین خیال باش...
لباش رو جمع می کنه و در حیاط پشت سرمون بسته میشه. سمت خونه اش میره و نمی خوام حرف زدنم باهاش رو به داخل خونه اش بکشونم و همین جا داخل حیاط خواسته ام رو مطرح میکنم:
-میشه بیای و هراتفاقی دیشب افتاده رو برای پارسا بگی؟ به خاطر حماقت جنابعالی باهم به مشکل خوردیم!
می چرخه و دست داخل جیبای شلوار سفید رنگش می کنه و انگار تمام ژستاش برام رو مخن.
-باشه، میام بهش می گم دوست دختر سابقم حالش بد شد و بردمش خونه ام و .
امام رضا سلام الله علیه، بدن انسان را به یک کشور تشبیه کرده اند. پادشاه این کشور قلب است. عروق ،اعصاب و مغز کارگزاران او هستند. قلب خانه ی این پادشاه و جسم حیطه و قلمرو استیلای اوست. دست، پا، چشم، لب ها، زبان و گوش یاران او هستند. خزانه این پادشاه، معده و شکم و پرده دار این پادشاه سینه اوست. برای پادشاهی با این همه امکانات پاداشی است و کیفری. شادی همچون پاداشی برای این پادشاه است که منجر به سلامتی برای او می شود. غم واندوه، نیز همچون کیفری برای ا
لعنت به " #زیبایی_گاهی_زن_است " !.اهل #تئاتر نبودیم، اما تعریف #زیبایی_گاهی_زن_است رو اینقدر شنیده بودیم که به سرمون زد بریم ببینیم. اما خب تنها؟! آره، نمی خواستیم تنها بریم‌، پس دوتا بلیط گرفتیم و ۷۰ پیاده شدیم، اما کو یار؟! هیشکی رو نداشتیم. یه روز توی دانشگاه اینقدر چرخیدیدم تا یکی رو ببینیم و از قضا دیدیم و سریع رفتیم جلو وگفتیم "میاین بریم #زیبایی_گاهی_زن_است رو ببینیم؟!"طرف هنک کرد و گفت "چی می گی آقا؟!"آب دهانمون رو قورت دادیم و افسار کلمات رو
ویتامین A جزو ویتامین‌های محلول در چربی است. علی‌رغم اینکه کمبود این ویتامین برای بدن مُضر است، مقدار زیاد آن نیز خطرآفرین است.
ویتامین‌ها
ترکیبات آلی هستند که به‌مقدار خیلی کم، برای متابولیسم مواد غذایی و
اعمال حیاتی بدن، رشدونمو و تندرستی، ضرورت دارند. تغذیۀ ناقص و رژیم غذایی
نامناسب سبب کمبود یا فقدان یک یا چند ویتامین می‌شود و به بیماری‏‌های
مختلف ازجمله بِری‌بِری و پلاگر می‌انجامد. در این مطلب به نقش ویتامین A در بدن می‌پرداز
یکی از نکات مهم و تاثیر گذار در سازه‌های بتنی
امکان کاشت بولت در بتن می باشد. نیاز به کاشت بولت در بتن به دلایل مختلفی به
موجود می‌آید. کاشت بولت به علت تغییر مشخصات سازه، کاشت بولت به علت نقایص اجرا،
کاشت بولت به علت شرایط بهره برداری، کاشت بولت به علت تغییرات در نقشه اجرایی،
کاشت بولت به علت راحتی اجرا و ... از جمله از دلایل کاشت بولت و بولت در بتن می‌باشند.
امروز انواع مختلفی از چسب‌های کاشت بولت در بتن توسط شرکت های تولید کننده
گوناگون ار
دانلود آهنگ جدید مسعود روح نیکان تعصب
دانلود آهنگ مسعود روح نیکان به نام تعصب کیفیت ۱۲۸ و ۳۲۰ ، با لینک مستقیم ، همراه با پخش آنلاین و متن آهنگ
دانلود آهنگ فوق العاده تعصب با صدای مسعود روح نیکان از جوان ریمیکس
Download New Music Masoud Roohnikan – Taasoob

بزودی می توانید جدیدترین ساخته مسعود روح نیکان را از جوان ریمیکس دانلود نمایید.
آهنگ جدید مسعود روح نیکان، تعصب نام دارد.
امیدوارم موزیک از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد.
با آرزوی موفقیت برای این خواننده.
در ص
 عاشقانه
گفتمش عشقم! عزیزم! نازنینم! ماه رو/
گفت گم شو ای قلندر! ای خر بی آبرو
گفتمش پس آن همه دلبر نوازی پشم بود؟/
گفت آری شرب می خواهم نه آبی از سبو
خانه ات آباد کن اسباب آرامش بساز/
جعبه آرایش بخر با عطر خوب و رنگ مو
مبلمان می خواهم ای احمق نمی دانی بدان/
تخت خوابی، خانه ای، کلی وسایل اندرو
بعد از آن تلویزیونی شصت و شش اینچی بگیر/
تا ببینم آخر سریال چوسان با تسو
یا بخر یک تبلتی از جنس اس تو یا اپل/
نصب باشد روی آن ماشین سواری مثل پو
بعد از آن ماشی
دو دقیقه یی می شه که اینترنت گوشی یم رو خاموش کردم و اصلا نمی تونم واتس اپم رو باز کنم ببینم پیام جدیدی اومده یا نه 
تحمل شنیدن این حقایق رو ندارم 
امروز سر کلاس ، بوستان  می خوندیم تا  رسیدیم به جایی که سعدی در باب اصلاح زنان می گفت  
تو فکرش رو بکن استاد بعد از خوندن هر بیت از ما معذرت خواهی می کرد که شرایط اون زمان این جوری بوده مرد سالارانه ،ما هم می تونیم نپذیریمش سعدی یا بعدی که بت نیست اما من دیگه جوش اورده بودم نمی تونستم سکوت کنم خوب طف

بسم الله الرحمن الرحیم
لینک ما در روبیکا:
https://rubika.ir/bestfood_m

طرز تهیه:

مواد لازم کباب کوبیده

پیاز ۲۵۰ گرم
راسته گوساله ۵۰۰ گرم
قلوه گاه گوسفند ۵۰۰ گرم
گوجه فرنگی متوسط ۴ عدد
زعفران دم کرده ۱ قاشق غذاخوری
نمک ، سماق و فلفل سیاه به اندازه کافی
کالری کباب کوبیده : هر سیخ بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ کالری
دستور پخت
طرز تهیه کباب کوبیده
ابتدا پیازها را پوست بگیرید و بشویید سپس چرخ کنید. در صورت تمایل می توانید پیازها را با رنده ریز رنده کنید. پس از اینکه
مفهوم نماد خاکستر در دفینه یابی
مفهوم نماد خاکستر در دفینه یابی یک «پایان » است.
ماده ای است ماندگار و ابدی.
تا ابد می ماند و ساختاری است که تا ابد هیچ نوع ترکیب دیگری به خود نمی گیرد.خاکستر از این لحاظ، قسمتی است که بعد از سوختن بدن یعنی خاموش شدن خصوصیات حیاتی انسان از آن به جای می ماند.
از نظر مادی این عنصر دیگر هیچ ارزشی ندارد.
زندگی با رنگ سفید و مرگ با رنگ سیاه تمثیل می شود.
در حالی که زندگی انسان با رنگ سفید تمثیل شده، مرگ با رنگ سیاه خود ب
کباب کوبیده از کباب‌های خوش‌مزه و پرطرفدار ایرانی است که از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. این کباب پرمصرف‌ترین کباب در بین ایرانی‌ها است.
کباب کوبیده مانند خورشت قورمه سبزی از غذاهایی است که کمتر کسی آن را دوست ندارد. درست کردنکباب کوبیده نرم و آبدار در منزل به روش حرفه‌ای، شبیه آن‌چه کباب‌زن‌های ماهر در کبابی‌ها و رستوران‌ها درست می‌کنند، کار چندان آسانی نیست. اما با دانستن فوت‌ و‌ فن‌ها و نکات مهم و طلایی، می‌توانید یک کب
توری جوشی: توری های جوشی توری هایی هستند که از جوش دادن مفتول های فولادی با قطرهای متفاوت برای به دست آوردن استحکام بالا درست شده اند. در توری های جوشی می توان از فولادهای متفاوتی مانند فولادهای ضد زنگ، فولادهای رنگ شده، فولادهای گالوانیزه و ... استفاده کرد. توری های جوشی به دو صورت توری های جوشی رولی و صفحه هستند که رولی ها انعطاف پذیری خوبی دارند. از توری های جوشی می توان در کارهایی مانند حصاربندی زندان ها، کارخانه ها، مرزها و در کل جاهایی ک
مفهوم نماد خاکستر در دفینه یابی
مفهوم نماد خاکستر در دفینه یابی یک «پایان » است.
ماده ای است ماندگار و ابدی.
تا ابد می ماند و ساختاری است که تا ابد هیچ نوع ترکیب دیگری به خود نمی گیرد.خاکستر از این لحاظ، قسمتی است که بعد از سوختن بدن یعنی خاموش شدن خصوصیات حیاتی انسان از آن به جای می ماند.
از نظر مادی این عنصر دیگر هیچ ارزشی ندارد.
زندگی با رنگ سفید و مرگ با رنگ سیاه تمثیل می شود.
در حالی که زندگی انسان با رنگ سفید تمثیل شده، مرگ با رنگ سیاه خود ب
 در پی هک شدن پیج اینستاگرام «سالومه سیدنیا» مجری و تهیه‌کننده شبکه بهایی «من‌وتو»، که برای آل‌سعود کار می‌کند تصاویری از گفت‌وگوهای وی با برخی از بازیگران و سلبریتی‌ها منتشر شده است که نشان از ارتباط عمیق او با برخی از بازیگران دارد.
تهمینه میلانی، پرویز پرستویی، ارژنگ امیرفضلی، رضا صادقی، علی انصاریان، شهره لرستانی و مهناز افشار از جمله سلبریتی‌هایی هستند که تصاویر چت‌هایشان با مجری شبکه سعودی من‌وتو انتشار یافته است. گفت‌وگوه
سنگ های آهکی
سنگ های آهکی، سنگ هایی با منشأ رسوبی هستند که اساساً متشکل از کربنات کلسیم یا کلسیت وکربنات مضاعف کلسیم و منیزیم یا دولومیت یا ترکیبی از این دو می باشند. این سنگها به رنگهای سفید، خاکستری، نخودی، قرمز و آبی و در گستره وسیعی از نظر اندازه، قواره و شکل یافت می شوند. سطح نهایی آنها را می توان به صورت صیقلی، کلنگی و تیشه ای پرداخت کرد. سنگ های آهکی را برای تزئینات داخل و خارج ساختمان، دیوار، تزئینات کف، نما سازی، ستون سازی و مجس
چلو کباب و همه چیز درباره کباب
نوشته شده در جولای 27, 2019توسط parstechonline
ما در این مقاله بر آنیم که شما را با چلو کباب و همه چیز درباره کباب بیشتر آشنا سازیم.
از طریق لینک های مربوطه با ما در ارتباط باشید (تجهیزات کار کرده رستوران، تجهیزات فست فود، خرید تجهیزات رستوران) جهت راه اندازی فست فود، راه اندازی رستورران و همچنین راه اندازی کافی شاپ.
چلو کباب و همه چیز درباره کباببوی کباب که بیاید، آدم حتی اگر سیر هم باشد، گرسنه‌اش می‌شود.
چلو کباب 
حدود یک سال پیش بود که شام مهمانشون بودیم
خورش بسیار خوشمزه ای سر سفره بود... چند قاشق که خوردم از فاطمه خانم تشکر کردم و گفتم بسیار خوشمزه شده...
آقا مهدی با لبخندی گفت: این خوشمزگی ها خودسازی رو برای آدم سخت میکنه دیگه... ببین (اشاره ای به شکمش میکنه که یه خورده افتاده تو آفساید)
من با لبخند میگم، نه، فاطمه خانم بستر خودسازی رو براتون فراهم میکنن
آقا مهدی میگه: البته دست پخت زیور خانم هم خیلی عالیه هاااا...
میگم: شما که هنوز نخوردی دست پختش رو آقا
شوره ی سر
شوره ی سر یکی از بیماریهای شایع مو است. بسیاری از پزشکان بر این عقیده اند که شوره ی سر در اثر تغذیه ی نادرست، نگرانی و هیجان، عدم تعادل هورمون ها و استفاده ی زیاد از مواد آرایشی مو ایجاد می شود. برای درمان شوره ی سر ابتدا باید علت آن را شناخت و بعد برای درمان اقدام کرد. اگر شوره سر در اثر تغذیه ی نامناسب باشد، برای درمان آن، رژیم مناسب برای جوش صورت توصیه می شود؛ به این صورت که از خوردن شیرینی ، شکلات ، آجیل ، چربی های حیوانی ، غذاهای سر
نامه قلب امروزه مردم نسبت بوسیله گذشته، بیشتر غذاهای پرکالری مصرف می کنند و از طرفی تکان بدنی آنان نیز کمتر از گذشته شده است، بنابراین یکی از مهم ترین مداخلات به منظور پیشگیری و کنترل بیماری های قلبی – عروقی مصالحه رژیم غذایی است. باید توجه کرد که عوامل موثر داخل بروز بلای ناگهانی های قلبی - عروقی شامل اختلال تو روغن های خون و ارتفاع وجود داشتن سطح کلسترول خون، کم تحرکی، ضیق خون بالا، رژیم غذایی نامناسب، استرس و فشارهای فکری و روانی، چاق
از بچگی دلم می‌خواست که یه برادر بزرگ‌تر داشته باشم. هنوز هم همین‌طورم. به اونایی که برادرای باحال دارن حسودی‌م می‌شه. 
یه بار که کوچیک بودم اینو به مامانم گفتم. گفتم مامان، کاش یه داداش بزرگ داشتم، منو می‌برد مدرسه، برام خوراکی می‌خرید، باهم فیلم می‌دیدیم. حواسم نبود دایی هم اونجاست. حس کردم یه خرده ناراحت شد. گفت من مثل داداشت نبودم؟ این کارا رو برات نکردم؟ گفتم چرا، ولی...
 ولی‌ای وجود نداشت. تو مثل داداشم بودی. آره، خود داداشم نه، اما
دریافت
لطفا روی دریافت کلیک کنید تا من برگردم!
یک:
بیداری مرا لطفا خواب فرض کن ...
تا ندانم که درد خیانت یعنی چه؟!
دو:
اگر مرا کشته ای چرا هنوز...
وقت راه رفتن ات روی زمین ...
                                        با خدا قهرم؟!
سه:
احتمال حسادت خورشید به من 100 درصد است ...
چون من زیر نورماه شب ها هم عبادت می کنم ...
چهار:
بیرون ام کن از مزار برف با مشت و لگد ...
بهار نیستی اگر صد دسته گل به آب ندهی ...
پنج:
رهایم کن!
به التماس من برای زندانی شدن ...توجه کن ...
غذای مورد علاقه خیلی از ایرانی  ها کباب است. همین موضوع بهانه خوبی است تا در مورد این غذای لذیذ ایرانی  بیشتر بدانید، با تاریخچه کباب و کباب خورهای تاریخ آشنا شوید و به این  غذای ایرانی بیشتر توجه کنید. اما در خوردن کباب نباید زیاده روی کرد. چرا  که زیاده روی در خوردن آن چندان خوشایند نیست.

بوی کباب که بیاید، آدم حتی اگر سیر هم باشد، گرسنه‌اش می‌شود. یکی از محبوب‌ ترین  غذاهای ایرانی است که انواع مختلفی دارد. از آنجا که عمده‌ترین ماده تش
برجسته ترین و زیباترین خانه ها اگر حیاطی داشته باشند حتما فضایی برای استخر و یا باغچه های زیبا خواهند داشت.
طراحی هایی که به نوعی دکوراتوها ان را طرحی تمیز با خطوط مستقیم می نامند.برای اجرای این بخش از اهمیت خاصی برخوردار است.
قرار گرفتن استخر و یا برکه ای کوچک در میان حیاط حس زندگی را تقویت می کند.
حتی اگر شما قصد آبتنی در این فضا را نداشته باشید باز هم اثرات مثبت ان به شما منتقل خواهد شد.
بیشتر افرادی که تمایل به خرید خانه های ویلایی دارند ، د
خاکبرداری چیست؟
آموزش متره برآورد هدف از خاکبرداری ساختمان، برداشت مصالح و مواد خاکی، شن، ماسه، قلوه سنگ و غیره به منظور ایجاد سطحی یکنواخت، شیب بندی و آماده سازی محل پی ساختمان، راه های ارتباطی و تامین خاک می باشد. آن چه که در خاکبردای حائز اهمیت می باشد اجرای عملیات با توجه به خطوط و ترازهای موجود و ارائه شده در نقشه های اجرایی و انجام این کار بر اساس دستورالعمل های دستگاه نظارت می باشد. نکته مهمی که باید در عملیات خاکبرداری و گودبرداری ب
خاکبرداری چیست؟
آموزش متره برآورد هدف از خاکبرداری ساختمان، برداشت مصالح و مواد خاکی، شن، ماسه، قلوه سنگ و غیره به منظور ایجاد سطحی یکنواخت، شیب بندی و آماده سازی محل پی ساختمان، راه های ارتباطی و تامین خاک می باشد. آن چه که در خاکبردای حائز اهمیت می باشد اجرای عملیات با توجه به خطوط و ترازهای موجود و ارائه شده در نقشه های اجرایی و انجام این کار بر اساس دستورالعمل های دستگاه نظارت می باشد. نکته مهمی که باید در عملیات خاکبرداری و گودبرداری ب
​​​​​​​فهرستی از دستگاه ها و تجهیزات پزشکی:

وسایل معاینه
دستگاه فشارسنج جیوه‌ای
دستگاه فشارسنج عقربه‌ای
دستگاه فشارسنج دیجیتال
دماسنج طبی
گوشی پزشکی
چراغ قوه
آبسلانگ
افتالموسکوپ
اتوسکوپ
رینوسکوپ
ترازو
وسایل عمومی
برانکارد
دستگاه اتوکلاو
دستگاه فور
تخت معاینه
پاراوان
پنبه
الکل
صندلی تابوره
میز ترالی
رنه فرم(قلوه‌ای)
وسایل زنان و زایمان
تخت معاینه مامایی
اسپکولوم
سونوکیت
تجهیزات تشخیصی
اسپیرومتر
الکتروانسفالوگرام
تجهیزات فر

وسایل معاینه
دستگاه فشارسنج جیوه‌ای
دستگاه فشارسنج عقربه‌ای
دستگاه فشارسنج دیجیتال
دماسنج طبی
گوشی پزشکی
چراغ قوه
آبسلانگ
افتالموسکوپ
اتوسکوپ
رینوسکوپ
ترازو
وسایل عمومی
برانکارد
دستگاه اتوکلاو
دستگاه فور
تخت معاینه
پاراوان
پنبه
الکل
صندلی تابوره
میز ترالی
رنه فرم(قلوه‌ای)
وسایل زنان و زایمان
تخت معاینه مامایی
اسپکولوم
سونوکیت
تجهیزات تشخیصی
اسپیرومتر
الکتروانسفالوگرام
تجهیزات فر

وسایل معاینه
دستگاه فشارسنج جیوه‌ای
دستگاه فشارسنج عقربه‌ای
دستگاه فشارسنج دیجیتال
دماسنج طبی
گوشی پزشکی
چراغ قوه
آبسلانگ
افتالموسکوپ
اتوسکوپ
رینوسکوپ
ترازو
وسایل عمومی
برانکارد
دستگاه اتوکلاو
دستگاه فور
تخت معاینه
پاراوان
پنبه
الکل
صندلی تابوره
میز ترالی
رنه فرم(قلوه‌ای)
وسایل زنان و زایمان
تخت معاینه مامایی
اسپکولوم
سونوکیت
تجهیزات تشخیصی
اسپیرومتر
الکتروانسفالوگرام
تجهیزات فر
وقتی از تاثیر رسانه حرف می‌زنیم که درحالی که دنده‌هات تقریبا زده بیرون، وایمیستی جلوی آینه و به خودت می‌گی: "ولی اگه یه خرده لاغرتر بودم..."
وقتی که نصف همکلاسیات منتظرن هجده‌ساله بشن تا بتونن بینی‌شون رو عمل کنن، چون فکر می‌کنن زیادی بزرگه یا قوز داره یا هزار تا چیز دیگه، درحالی که بینی‌شون هیچ اشکالی نداره.
وقتی تبلیغای تلویزیون و فیلما رو می‌بینی و مدام با خودت فکر می‌کنی: "لعنت، صورت اینا چرا این‌قدر صافه؟!"
من خیلی به این موضوع فکر ک
سلام سلام
خوب هستین انشاءالله؟ 
 هنوز به خونه‌ی جدید عادت نکردم. امیدوارم زودتر جا بیفتم و کار باهاش راحت بشه.

سامان اما از روی مبل تکان نخورد. غرق فکر به گل قالی چشم دوخته بود. نامزدی بنفشه را بهم زده بود. کم نبود اما همه چیز به روال سابق برمی‌گشت؟ آیا سامان می‌خواست که برگردد؟
بنفشه به کمک خاله‌مریم رفت و باهم میز شام را چیدند. وقتی همه نشستند بالاخره سامان هم به سنگینی هیکلش را از مبل جدا کرد و آرام سر میز آمد. روی آخرین صندلی مثل قبل ک
یماری‌های قلبی عروقی یکی از دلایل اصلی مرگ و میر در دنیا است. افزایش این نوع بیماری ناشی از تغییرات در رژیم غذایی، فعالیت بدنی و مصرف دخانیات بوده که به دلیل تغییر در شیوه زندگی ناشی از شهرنشینی و صنعتی شدن پدید آمده است.
به گزارش ایسنا،  امروزه مردم نسبت به گذشته، بیشتر غذاهای پرکالری مصرف می‌کنند و از طرفی تحرک بدنی آنان نیز کمتر از گذشته شده است، بنابراین یکی از مهم‌ترین مداخلات به منظور پیشگیری و کنترل بیماری‌های قلبی – عروقی اصلاح ر
بحث رادیولوژی و تصویربرداری، همانطور که قبلا شرح داده ایم، می توان بسیاری از بیماری های داخلی بدن که با چشم قابل دیدن نیستند، را می توان تشخیص داد و از وجود این بیماری ها اطمینان حاصل کرد. مثل رادیولوژی مغز سینوس ها، رادیولوژی دست، رادیولوژی کبد و یا کلیه ها، و بسیاری از قسمت های دیگر بدن که می توان با رادیولوژی از بیماری آن ها مطمئن شد.
ام آر آی هم به منظور تصاویر سه بعدی که تولید می کند، به تشخیص پزشک کمک شایانی می کند.
ام آر آی مغز و نخاع ب
فعلِ شکستن و تَرَک برداشتن . توضیح می‌دهیم که شکستن را می‌توانیم حاصل برخورد یک قلوه‌سنگ با شیشه و ترک برداشتن را نتیجه‌ی پرتاب سکه‌ای به سمت شیشه در نظر بگیریم.
همه می‌دانیم که در ادبیات رایج و آشنا، شکستن فعلی شدید‌تر و حادثه‌ای مهم‌تر از ترک خوردن محسوب می‌شود. اما فرض کنید می‌خواهید حس خود را هنگام شنیدن یک خبر بد (مثلاً درگذشت پدرِ دوست‌تان) بیان کنید. کدام ترکیب اثر عمیق‌تری را منعکس می‌کند:
دلم شکست یا دل‌شکسته شدم)
قلبم ترَ
فعلِ شکستن و تَرَک برداشتن . توضیح می‌دهیم که شکستن را می‌توانیم حاصل برخورد یک قلوه‌سنگ با شیشه و ترک برداشتن را نتیجه‌ی پرتاب سکه‌ای به سمت شیشه در نظر بگیریم.
همه می‌دانیم که در ادبیات رایج و آشنا، شکستن فعلی شدید‌تر و حادثه‌ای مهم‌تر از ترک خوردن محسوب می‌شود. اما فرض کنید می‌خواهید حس خود را هنگام شنیدن یک خبر بد (مثلاً درگذشت پدرِ دوست‌تان) بیان کنید. کدام ترکیب اثر عمیق‌تری را منعکس می‌کند:
دلم شکست یا دل‌شکسته شدم)
قلبم ترَ
دیدنی ترین قلعه های ایران از زبان تریپ

ممکن است بسیاری از مردم اطلاعات کافی در مورد قلعه نداشته باشند به همین خاطر تیم تریپ سعی کرده تا جای ممکن در رابطه با قلعه به صورت مختصر و مفید برای کابران توضیح دهد و آنها را با چند نمونه از قلعه های باستانی و زیبای ایران آشنا کند.

دژ نام دیگر قلعه می باشد که به معنی حصار سنگی با استحام بالا است تا از آن منطقه (شهر یا روستا) محافظت نماید. شاید این سوال در ذهن بسیاری از کاربران نقش بسته باشد که اولین قلع

ممکن است بسیاری از مردم اطلاعات کافی در مورد قلعه نداشته باشند به همین خاطر تیم تریپ سعی کرده تا جای ممکن در رابطه با قلعه به صورت مختصر و مفید برای کابران توضیح دهد و آنها را با چند نمونه از قلعه های باستانی و زیبای ایران آشنا کند.

دژ نام دیگر قلعه می باشد که به معنی حصار سنگی با استحام بالا است تا از آن منطقه (شهر یا روستا) محافظت نماید. شاید این سوال در ذهن بسیاری از کاربران نقش بسته باشد که اولین قلع

خوشمزه هایی برای از بین بردن غلظت خون

از بین بردن غلظت خون برای جلوگیری از لخته شدن خون و به دنبال آن سکته های مغزی و قلبی از اهمیت بالایی برخوردار است که در این راه اگر از خوراکی های طبیعی استفاده شود بسیار مفید است.با این خوراکی ها غلظت خون خود را از بین ببرید
غلظت خون موجب لخته شدن خون می شود و احتمال بروز سکته های مغزی و قلبی را افزایش می دهد بنابراین درمان غلظت خون بسیار پر اهمیت است . برای درمان غلظت خون می توانید به جز مراجعه به پزشک
✅ مواد لازم:
▫️گوشت سردست گوسفند و کمی چربی قلوه گاه یک کیلوگرم
▫️پیاز رنده شده    دو عدد متوسط
▫️زعفران آب شده غلیظ     به میزان دلخواه
▫️نمک دریا و فلفل     به مقدار لازم
▫️سویق گندم    یک و نیم قاشق غذاخوری

✍ طرز تهیه:

گوشت را خرد بکنید و  در ابتدا ظرفی را پر از آب بکنید و گوشت را داخل آن بریزید تا چندین ساعت بماند.سپس گوشت ها را  بیرون بیاورید و خوب بشورید. این کار برای خارج شدن خونابه داخل گوشت ضروری است.خوردن گوشت نشُسته موجب بیمار
جزیره ها بهشت های کوچکی هستند که با آب احاطه شده اند، چشم اندازی تماشایی دارند گاهی اوقات جانوران گوناگون و رنگارنگی در آنها یافت می شود و گاهی اوقات با سکوت و آرامش خود شما را هیپنوتیزم می کنند. اما در بین آنها جزایر اسرار آمیزی نیز وجود دارد. همراه سفرمی رزرواسیون آنلاین  خرید بلیط هواپیما باشید تا با این جزیره های عجیب دنیا آشنا شوید.
۱.راپا نوئی یا جزیره ایستر، شیلی | Rapa Nui or Easter Island, Chile
در این جزیره کشور شیلی ۸۸۷ مجسمه عجیب و غریب و بسیار ب
رژلب یکی از لوازم آرایشی پرطرفدار است. برای آراستگی و زیبایی ظاهری
استفاده از رژلب ضروری است. آرایش چهره بدون رژلب امکان پذیر نمی باشد. برای
جلوگیری از پاک شدن سریع رژلب از روی لب ها و نحوه صحیح استفاده از رژلب، قبل از
انجام آرایش لب ها مقاله آموزش زدن رژلب را مطالعه کنید.

آموزش زدن رژلب و نحوه صحیح استفاده از رژلب

برای داشتن لب های زیبا و خوش رنگ، استفاده از رژ لب ضروری است. لب های
خوش رنگ و زیبا چهره را شاداب و زیباتر می کند. قبل از آرایش لب ه
به نام خدا
طولانیه! نتیجه‌گیری هم آخرش اومده!

۱.گاهی آدم به جایی می‌رسه که یاد می‌گیره برای هر دلخوری ریز و درشتی احساس ناراحتی‌ش رو بروز نده. خودش رو بزنه به اون راه و عصبانیتش رو سر اتفاقات به ظاهر کوچیک قورت بده. کم‌کم به جایی می‌رسه که ناراحت بودن، دلخور بودن و عصبانی بودن از یک سری اتفاقات رو پشت گوش می‌ندازه و هی توی گوش خودش می‌خونه که این اتفاق‌ها ارزش ناراحت بودن رو ندارند. اما ...اما شاید خبر نداره که وقتی به ظاهر ادعا می‌کنه نا
 7 درمان آرتروز
دردهای مفصلی، از جمله دردهای مزمن است که به راحتی درمان نمی شود و به پیگیری و مداومت درمان نیاز دارد. بنابراین بهتر است که مبتلایان اطلاعات خود را درباره این بیماری افزایش دهند. به گزارش خراسان؛ اما باید این نکته را یادآوری کرد که مصرف بعضی از مواد غذایی مفصل ها را سالم تر می کند. برنامه غذایی غنی از مواد مغذی که در این مطلب عنوان شده است، باعث کاهش وزن و به تبع آن سلامت مفصل ها می شود.اضافه وزن معادل هر نیم کیلوگرم حدود 5 کیلو گ
خاکبرداری چیست؟
برای آشنایی با طرز تهیه آش شله قلمکار با مجله دلتا همراه باشید.
آش شله قلمکار یکی از آش های بسیار خوشمزه و لذیذ ایرانی است که علاوه بر سبزی آش و حبوبات، گوشت هم دارد. تهیه آش شله قلمکار ساده است ولی نسبت به آش های دیگر زمان بیشتری می‌برد. به دلیل موادی که در شله قلمکار به کار رفته است، این آش یک وعده غذایی کامل است.
مواد لازم تهیه آش شله قلمکار :
گردن گوسفند: یک عدد
پیاز: یک عدد
لوبیا سفید: یک پیمانه
عدس: یک پیمانه
لوبیا چیتی: نصف پیمانه
نخود: نصف
آش شله قلمکار یکی از آش های بسیار خوشمزه و لذیذ ایرانی است که علاوه بر سبزی آش و حبوبات، گوشت هم دارد. تهیه آش شله قلمکار ساده است ولی نسبت به آش های دیگر زمان بیشتری می‌برد. به دلیل موادی که در شله قلمکار به کار رفته است، این آش یک وعده غذایی کامل است.
اول از همه بگم خیلی وقته از نوشتن فاصله گرفتم با اینکه بهش نیاز داشتم
دیگه چالش هم دعوت شدم این پست رو نوشتم وگرنه باز به گشادیسمم ادامه میدادم
و همگیتون رو به این چالش دعوت میکنم

خب از اینجا بهتون بگم که من شب و روزم رو گم کرده بودم ینی قشنگ همه چی بهم ریخته بود
دیگه تصمیم دارم از امروز درستش کنم

توی 3 تا لایو اینستا جوین دادم
خب من کم پیش میاد آرایش داشته باشم پس با همون چهره طبیعیم برای اولین بار تو لایو رفتم
از اونجا که دخترای پیجش خیلی ح
علایمی که به شما می گوید بیماری کبد دارید
مهمترین علائم بیماری کبد کدام است؟چه عواملی در تبدیلکبد به کبد چرب موثر هستند؟راههای درمان بیماری کبد چیست؟با بررسی همه این موارد در سایت نمناک می توانید پاسخ سوالات خود را بیابید.
به گزارش بهداشت نیوز: کبد بزرگترین عضو داخلی بدن به شمار می رود.این عضو به ذخیره انرژی و حذف سموم کمک میکند .کبدهمچنین نقش مهمی در فرآیند گوارش و دستگاه هاضمه و متابولیسم مواد غذایی به عهده دارد، کمک می کند که ریزمغذی های
مهمترین علائم بیماری کبد کدام است؟چه عواملی در تبدیلکبد به کبد چرب موثر هستند؟راههای درمان بیماری کبد چیست؟با بررسی همه این موارد در سایت نمناک می توانید پاسخ سوالات خود را بیابید.
به گزارش بهداشت نیوز: کبد بزرگترین عضو داخلی بدن به شمار می رود.این عضو به ذخیره انرژی و حذف سموم کمک میکند .کبدهمچنین نقش مهمی در فرآیند گوارش و دستگاه هاضمه و متابولیسم مواد غذایی به عهده دارد، کمک می کند که ریزمغذی های

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها